| Hashrate | Power | Algorithm |
|---|---|---|
| 358 Th/s | 5370 W | SHA-256 |
Antminer S21+ Hyd can mine the SHA-256 algorithm with a hashrate equivalent to 358 Th/s and having an estimated power consumption of 5370 watts.
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S21+ Hyd (358Th) |
| Also known as | Antminer S21+ Hydro 358T |
| Release | Aug 2025 |
| Size | 410 x 170 x 209mm |
| Noise level | 50dB |
| Power | 5370W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income (BTC) |
$12.20 0.000161 BTC |
$366.10 0.004840 BTC |
$4,454.19 0.058890 BTC |
| Electricity | -$12.89 | -$386.64 | -$4,704.12 |
| Profit | -$0.68 | -$20.54 | -$249.93 |