| Hashrate | Power | Algorithm |
|---|---|---|
| 319 Th/s | 4785 W | SHA-256 |
Antminer S21+ Hyd can mine the SHA-256 algorithm with a hashrate equivalent to 319Th/s and having an estimated power consumption of 4785 watts.
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S21+ Hyd (319Th) |
| Also known as | Antminer S21+ Hydro 319T |
| Release | Feb 2025 |
| Size | 410 x 170 x 209mm |
| Noise level | 50dB |
| Cooling | Hydro-cooling |
| Power | 4785W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income (BTC) |
$10.88 0.000144 BTC |
$326.31 0.004313 BTC |
$3,970.06 0.052474 BTC |
| Electricity | -$11.48 | -$344.52 | -$4,191.66 |
| Profit | -$0.61 | -$18.21 | -$221.60 |