| Hashrate | Power | Algorithm |
|---|---|---|
| 473 Th/s | 5676 W | SHA-256 |
Antminer S21 XP Hyd can mine the SHA-256 algorithm with a hashrate equivalent to 473Th/s and having an estimated power consumption of 5676 watts.
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S21 XP Hyd (473Th) |
| Also known as | Antminer S21 XP Hyd (473Th) |
| Release | Oct 2024 |
| Size | 410 x 170 x 209mm |
| Noise level | 50db |
| Cooling | Hydro-cooling |
| Power | 5676W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income (BTC) |
$19.13 0.000237 BTC |
$573.78 0.007098 BTC |
$6,981.02 0.086361 BTC |
| Electricity | -$13.62 | -$408.67 | -$4,972.18 |
| Profit | $5.50 | $165.11 | $2,008.84 |
| Store | Price | Delivery | ROI | |
|---|---|---|---|---|
|
Asic Market Trusted vendor |
$4020.00 |
In stock
|
~211 days (gross) ~730 days (net) |
|
|
Antminer China Trusted vendor |
$4257.00 |
In stock
|
~223 days (gross) ~773 days (net) |